گزارش مراسم آغاز سال تحصیلی 1396 ـ 1395

جامعه المصطفی العالمیه(ص)

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی(ص) با شعار"توسعه کمی و کیفی آموزش با رویکرد مرجعیت علمی المصطفی(ص)" با حضور ریاست محترم المصطفی(ص)، معاونین، مدیران کل، اساتید، همکاران المصطفی(ص) و جمع کثیری از طلاب و دانش آموختگان، در تاریخ چهارشنبه 17/6/95 ازساعت 11 الی 13 در سالن قدس مجتمع آموزشی عالی امام خمینی(ره) برگزار گردید.

مراسم با پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از طلاب آغاز شد.

گفتنی است، در این مراسم که با شعار توسعه کمی و کیفی آموزش، با رویکرد مرجعیت علمی المصطفی(ص) برگزار شد، آیت الله استادی، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سخنرانی کردند.


ایشان با اشاره به مطالبات روز گذشته رهبر معظم انقلاب از طلاب و حوزه های علمیه، تأکید کرد که حوزه های علمیه باید برای اجرایی کردن فرمایشات رهبر انقلاب کمر همت ببندند.

وی همچنین به تبیین ویژگی های عالم دینی پرداخت و حق پذیری، عدم تکبر، داشتن تواضع، ایجاد دوستی و خیرخواهی، تبدیل کردن شک جامعه به یقین، دنبال مادیات نبودن، آگاهی از واقعیات و اخلاص را از جمله آن ها دانست.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با تأکید بر این که هنر عالم ایجاد دوستی و خیرخواهی در جامعه است، تصریح کرد که روحانیت باید هوشیار و آگاه باشند و بدانند تنها دشمنان از اختلاف و تفرقه بهره می برند.

پس از سخنرانی حضرت آیت الله استادی و اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح نورالثقلین و انجام پذیرایی، کلیپی که به معرفی جامعه المصطفی(ص) و مجموعه فعالیت ها و عملکرد معاونت آموزش و همچنین اهداف و برنامه های معاونت و نیز عملکرد واحدهای تخصصی معاونت، می پرداخت، در مراسم پخش شد.

در ادامه نیز آیت الله علیرضا اعرافی ریاست محترم حوزه های علمیه، ضمن تبریک پیشاپیش دهه غدیر و تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، فراگیری علوم الهی و تبلیغ و انتشار آن را توفیقی بزرگ برای طلاب دانست و با تأکید بر این که طلاب در پیخ تاریخی امروز وظیفه مهمی دارند، یادآور شد که استکبار جهانی و مزدوران آن با تمام توان سعی در خاموش کردن نور معارف ناب الهی و انقلاب اسلامی دارند.


عضو شورای عالی حوزه های علمیه کارشکنی مزدوران استکبار جهانی در جریان شرکت کردن زائران ایرانی در موسم حج امسال را به دلیل جلوگیری از گسترش معارف ناب انقلاب اسلامی عنوان و تأکید کردند در فضایی که دشمنان با پول و زور در صدد مقابله با اسلام هستند وظیفه طلاب بسیار سنگین بوده و باید تلاش بیشتری داشته باشند.

در پایان این مراسم از 32 نفر از دانش آموختگان و طلاب فرهیخته جامعه المصطفی تقدیر بعمل آمد.