صفحه اصلی > دیدارهای دفتر معاونت > دیدار معاونت آموزش با مدیرکل بنیاد اسلامی کشور بنگلادش 

 

دیدار معاونت آموزش دکتر عباسی و مدیران کل معاونت آموزش با مدیرکل بنیاد اسلامی کشور بنگلادش جناب آقای شمیم محمد افضل

این دیدار در دفتر معاونت آموزش5شنبه مورخ 23/06/96 با حضور معاونت محترم آموزش، مدیران کل معاونت آموزش، مدیر کل بنیاد اسلامی کشور بنگلادش جناب آقای شمیم محمد افضل و هیئت همراه، هیئت وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و نماینده المصطفی در بنگلادش جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین انصاری برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر عباسی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور خود شماست و شما را به عنوان دوست و برادر خود می­دانیم و ضمن معرفی المصطفی و زمینه های کاری المصطفی رشته ها، دوره ها و دانشگاه ها، خواهان همکاری های لازم جهت ارتباط بیشتر در زمینه علمی و آموزشی و تربیتی شده و آمادگی المصطفی را با این کشور اعلام نمود.

و خواستار همکاری های همه جانبه و اجرای تفاهم نامه های همکاری جدید شدند و راجع به برخی از مفاد تفاهم نامه ها بحث و گفت و گو شد و آمادگی خود را جهت تأسیس کالج یا دانشگاه اعلام نمودند.

نماینده المصطفی در بنگلادش نیز خاطر نشان کرد: بنگلادش به عنوان سومین کشور پر جمعیت مسلمان جهان می­تواند نقش بسیار مهم در تبلیغ وهمکاری و آموزش برای مسلمانان و المصطفی داشته باشد.

پس از آن مدیر کل بنیاد اسلامی بنگلادش با بیان اینکه مشکل اصلی مسلمانان در بنگلادش کمرنگ شدن تعلیمات قرآنی و سنت پیامبر می باشد و تأکید بر وحدت و دوری از نزاع مسلمانان داشتند.

سپس فرمودند از نیازهای مسلمانان کشور بنگلادش آموزش به زبان عربی می باشد و همچنین خواهان رایزنی با وزارت علوم بنگلادش جهت مجوز مدارک و مورد تأیید بودن وزارت کشور بنگلادش شدند.

معاون محترم آموزش در پاسخ به دبیر کل بنیاد اسلامی بنگلادش فرمودند، اصلی ترین سیاست المصطفی، وحدت مسلمانان در محور آموزش ها و تعلیمات المصطفی می باشد. و المصطفی به عنوان یک مرکز علمی – آموزشی و تربیتی فعالیت های خود را انجام میدهد.

ضمن آن فرمودند آموزش عربی جز اصول المصطفی در بخشی از آموزش های المصطفی می باشد.

و خاطر نشان کردند مدارک المصطفی مورد تأیید وزارت علوم ایران و در کشورهای مختلف مورد تأیید میباشند و رایزنی های لازم با وزارت علوم کشور بنگلادش، جهت دریافت مجوزهای مربوط به تأیید مدارک المصطفی انجام خواهد گرفت.

در پایان معاونت محترم آموزش با اهدای یادبودی با عنوان کتاب تفسیر قرآن کریم، تهیه شده توسط اساتید جامعة المصطفی،و نیز محتوا و اطلاعات به صورت بروشور و لوح فشرده کلیه دروس و رشته ها جهت بررسی بیشتر بنیاد اسلامی بنگلادش در اختیارشان قرار گرفت.