صفحه اصلی > معاونت آموزش > اولین جلسه مشترک معاون محترم آموزش با همکاران معاونت آموزش 

اولین جلسه مشترک معاون محترم جدیدآموزش حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی با همکاران محترم معاونت

مکان : پارک علمی فرهنکی امام رضا(ع)

زمان : دوشنبه 1396/05/16(ساعت 9:30 الی 13:00)

 

جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط جناب آقای زارع زاده(رئیس محترم گروه همکاری های آموزشی) آغاز شد. پس از آن حجت الاسلام و المسلمین خالق پور جانشین محترم معاونت آموزش ضمن خوش آمد گویی به همکاران معاونت آموزش، به بیان شرایط مدیر موفق پرداختند. ایشان علم، حکمت، حلم و بردباری از شاخصه های مهم مدیر موفق دانسته و در ادامه به نقش اخلاص در بازدهی کار مطلوب اشاره نمودند.

   در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر عباسی معاون محترم جدید آموزش به سخنرانی و ارائه دیدگاه های خود پرداختند. ایشان عنایات حضرت حق و توجهات ائمه اطهار(ع) را در رسیدن به اهداف عالیه المصطفی جاری و ساری دانستند و جامعه المصطفی را به عنوان مجموعه عظیم حرکتی در جهان امروز که تشنه معارف اهل بیت(ع)، عقلانیت و معنویت است، معرفی نمودند.

     حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی با مقایسه سه نهاد علمی ـ حوزوی تأثیر گزار در عرصه دین و تبلیغ در نظام جهانی فرمودند : اگرچه جامعه المصطفی از این دو نهاد دیرتر در عرصه بین الملل ورود پیدا نمود، لکن تأثیر بسزا و سریع در نظام بین الملل ایجاد نمود که به تأثیر آن در کنفرانس های بین المللی اشاره شده است.

     ایشان در ادامه فرمودند عقلانیت، معنویت و ... به عنوان مؤلفه های اساسی در گفتمان المصطفی می باشد.

     ایشان در ادامه به سیر تکاملی نظام آموزش در جامعه المصفی اشاره نموده و از خدمات معاونین سابق که گام های بلندی در این عرصه برداشتند تشکر نمودند.

     حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی فرمودند : ما در آستانه یک جهش مطلوب دیگری می باشیم که با استفاده از ظرفیت های مطلوب المصطفی : نظیر مدیران صفی و ستادی، اساتید و گروه های علمی، نظر سنجی از لایه های مختلف المصطفی(طلاب، فارغ التحصیلان، بدنه المصطفی و ...)، عقل جمعی و استفاده نمودن از الگوها و نهادهای همسو، از دوره ثبات 10 ساله عبور کنیم و این مهم تنها با اراده جمعی و عقل جمعی حاصل می شود.

     معاون محترم آموزش فرمودند : مهمترین هدف معاونت آموزش در شرایط موجود و فضای جدید، اجرایی کردن و عملیاتی نمودن طرح تحول نظام آموزشی است و ما برای به ثمر نشستن این مهم دست نیاز به سوی همه صاحبنظران دراز می کنیم.

     جناب آقای دکتر عباسی تغییر در چینش ادارات و نیروهای معاونت آموزش را برای رسیدن به اهداف فوق طبیعی دانستند و به چند فاکتور ازجمله اخلاص و توکل در امور، نگاه جهادی داشتن جهت انجام کارها و ایجاد روحیه همدلی و همفکری در مجموعه المصطفی  را لازم و ضروری دانستند.

     ایشان در پایان فرمایشات خود طلب غفران و رحمت الهی برای مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر علمی نمودند و از تلاش ها و خدمات معاونین سابق حجج اسلام رجایی، زارعان، علمی و قنبری تشکر نمودند و از مدیران محترم کل و سایر همکاران حاضر در جلسه مجددا تشکر نمودند.

     جلسه با طرح دیدگاه ها و ارائه نظرات مدیران محترم کل و کارشناس مسئولان محترم و کارشناسان محترم ادامه پیدا نمود :

     حجج اسلام و آقایان قلی زاده، موسوی، صیاد نژاد، زارع زاده، آزادی، محمد زاده، طبسی، میرزایی، علیرضایی، امیری و رستمی به ارائه دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل و مشکلات آموزشی پرداختند.

     در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر عباسی مجددا از حضور همه عزیزان همکار تشکر نمودند و اعلام داشتند بنده دیدگاه ها و نظرات آقایان را ثبت نمودم و انشاءالله در حد توان به نظرات و دیدگاههای سازنده ای که در راستای طرح تحول نظام آموزشی باشد، جامه عمل خواهیم پوشاند.

     سپس نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی اقامه گردید و پس از آن همکاران محترم به صرف نهار پرداختند.

برنامه های بعد ازظهر

1)      برنامه های جانبی ویژه همکاران محترم معاونت آموزش

2)     برگزاری شورای مدیران :

با شرکت معاون محترم آموزش، جانشین محترم و مدیران محترم کل

     بعد از اقامه نماز ظهر و عصر و صرف نهار، جلسه شورای مدیران با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در ساعت 14:30 آغاز شد. سپس معاون محترم در ابتدای جلسه عصر، ضمن تشکر از مدیران کل محترم جهت حضور در جلسه شورای مدیران به سه نکته اشاره نمودند و بعد وارد دستور جلسه شدند.   

     جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد در ساعت 16:30 به پایان رسید