صفحه اصلی > معاونت آموزش > مراسم تودیع و معارفه معاونت جدید آموزش 

جلسه تودیع و معارفه معاونین محترم آموزش

حجج اسلام آقایان دکتر قنبری و دکتر عباسی

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید با حضور حجج اسلام مهدوی مهر، علیزاده، دکتر قنبری، دکتر عباسی، مدیران کل  محترم معاونت  آموزش و پژوهش و سایر مسئولین و همکاران معاونت آموزش در مورخه چهارشنبه 4 مردادماه 1396 در سالن جلسات ساختمان مرکزی آغاز گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر جانشین محترم ریاست المصطفی ضمن تبریک اعیاد دهه کرامت، جامعه المصطفی را از جمله نهادهای علمی برشمردند که در سطح بین الملل فعالیت می کند. لذا وظایف سنگینی در جهت تحقق رسالت های خود دارد و روز به روز در جهت بالندگی و ارتقای علمی آن در سطح بین الملل افزون می شود لذا ما در جهت تحقق اهداف خود  در این جلسه شاهد جابجایی مسولیت های سنگین حوزه اهل بیت علیهم السلام هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر، با اشاره به فعالیت های جامعه المصطفی ابراز داشتند: امروز ما شاهد هستیم که جامعه المصطفی، این مجموعه و شجره مبارکه، از جهت دارا بودن نیروهای انسانی علمی و ارزنده در  یک نقطه ای قرار گرفته است که دیگر نهادها و سازمان های همسو در خواست همکاری نیروهای انسانی المصطفی را می طلبند و علاقه مند بهره گیری از خدمات ارزشمند علمی و ... می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر، در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین سابق معاونت آموزش و یادی از مرحوم حجت السلام و المسلمین دکتر علمی یادآور شدند: از ابتدای تشکیل جامعه المصطفی تا کنون عالمان و فرهیختگان زیادی در جهت توسعه علمی جامعه المصطفی گام برداشتند و همچنین در معاونت آموزش حجت الاسلام و المسلمین دکتر علمی یادگارهای ارزشمندی در این معاونت  از خود بجای گذاشتند و در ادامه حجت السلام و المسلمین دکتر قنبری نیز این راه را پیگیری کردند و با تعامل هرچه بیشتر رویکردها و راهبردهای المصطفی را پیش بردند.

ایشان در ادامه به فضائل و ارزش­های علمی، اخلاقی و مدیریتی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر قنبری اشاره نمودند و از خدمات شایان ایشان تشکر نموده و برای ایشان در جایگاه معاونت ارتباطات و امور بین الملل آرزوی توفیق نمودند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی را یکی از نیروهای ارزشمند علمی و مدیریتی جامعه المصطفی دانسته و از تلاش های ایشان در جایگاه های مختلف تقدیر و تشکر نموده و با توجه به قابلیت ها و توانایی های ایشان در طرح تحول نظام آموزشی، ابراز داشتند انشاء الله از برکات وجودی ایشان در معاونت آموزش، بهره مند خواهیم شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر قنبری معاون سابق آموزش المصطفی ضمن تقدیر و تشکر از حجج اسلام مهدوی مهر، علیزاده، دکتر عباسی و نیز تشکر از حاضران در جلسه به تشریح ابعاد مختلف معاونت آموزش در زمان تصدی خود پرداختند.

وی در ادامه تصریح کرد: در دوران آخر الزمانی که بحران معنا و معنویت بوضوح دیده می شود، جامعه المصطفی میخواهد انسان ها، مسیر صحیح زیست ایمانی و انسانی را به نحو مطلوب یاد بگیرند و پایه های محکم دین و دین داری را آموزش ببینند و طبعا مخاطب آن تمامی انسان های جهان هستند که در جهت فراگیری حقیقت گمشده ای دارند.

ایشان با اشاره به طرح تحول آموزش، توسعه مدارس پیوسته و توسعه فضای بومی سازی را از دستاوردهای جدید معاونت آموزش دانستند و خواستار حضور المصطفی در مدارس بی نام در کشورهای مختلفی که المصطفی ورود نداشته، شدند.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی، تعامل در کار سازمانی را امری مهم تلقی کرد و یادآور شد: قطعا تمامی معاونتها برای ظهور در عرصه بین المل نیازمند یکدیگر هستند تا بتوانند بصورت مطلوب اهداف خویش را انجام دهند.

ایشان در ادمه ابراز داشتند: معاونت آموزش دارای رسالت سنگینی است لذا باید با دیگر معاونت ها همکاری و تعاملات خوبی داشته باشد چرا که راهبرد و رویکرد معاونت آموزش جامعه المصطفی فارغ از آموزش در دانشگا ها می باشد بلکه این آموزش در فضای بین المل کار می کند لذا اقتضاعات آن را می طلبد.

وی تصریح کرد: باید گفتمان عقلانیت، تقریب، اخلاق مداری، شریعت محوری، عدالت محوری و... که در بدنه مدیریتی جامعه المصطفی قرار دارد، نصب العین قرار داده تا معاونت ها بصورت مطلوب حرکت کنند.

وی در پایان ابراز داشت: کتاب هایی که از طرف جامعه المصطفی در زمینه های آموزشی، حقوقی، تربیتی، اجتماعی و منتشر می شوند باید در مراکز و نهاد های علمی دنیا مرجع و متن اساسی باشند و به صدها زبان ترجمه شده و همچنین باید مطالب اولیه به نحو احسن تعمیق  بخشیده شود.

سپس حجت السلام و المسلمین علیزاده که به نمایندگی از ریاست محترم المصطفی در جلسه حضور داشتند، از حضور حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر  در این جلسه تقدیر و تشکر نموده و با قدردانی از زحمات حجج الاسلام جناب آقایان دکتر قنبری و دکتر عباسی در معاونت های آموزش و پژوهش، سلام گرم و صمیمانه آیت الله اعرافی را به حضار در  این جلسه ابلاغ داشته و یادآور شدند، ریاست محترم به نکاتی از قبیل تسریع در روند پذیرش طلاب، هدفمند بودن پذیرش، نظارت های آموزشی از مدارس، پذیرش از کشورهایی که المصطفی فاقد طلبه از آنها میباشد و دریک جمله تسریع در به سامان رساندن طرح تحول نظام آموزشی، اشاره نموده و خواستار شدند.

در ادامه حجة الاسلام و المسلمین دکتر عباسی ضمن تبریک ایام و تقدیر و تشکر از حجج الاسلام مهدوی مهر ،علیزاده، دکتر قنبری و حاضران در جلسه به بین المللی بودن المصطفی اشاره نموده و با ارج نهادن سرمایه ارزشمند نیروی انسانی المصطفی، تقویت صفوف را یکی از سیاستهای مهم آموزشی پیشرو در المصطفی دانستند.

ایشان وجود ارزشمند ریاست محترم المصطفی حضرت آیت الله اعرافی را مایه خیر و برکت برای این شجره طیبه دانسته و از 15 سال مجاهدت های ایشان تقدیر و تشکر نمودند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی با اشاره به توسعه ی آموزش های عمومی، افزایش مدارس پیوسته، توسعه آموزش های مجازی، خواستار اجرایی کردن طرح تحول آموزش شدند و این امر را  مهمترین گام در پیشبرد اهداف عالیه المصطفی دانستند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی معاون جدید آموزش جامعه المصطفی با اشاره به مقایسه سه نهاد بین المللی الازهر، المدینه و المصطفی، که از طرف سازمانهای بین المللی صورت می گیرد، خاطر نشان ساختند در دنیای امروز رسالت سنگینی بر دوش ما نهاده شده است و خدای بزرگ را شاکریم که المصطفی در این مسیر نهادی پیشگام بوده و با در اختیار داشتن نیروی انسانی فاخر به تربیت عالمان و مبلغان دینی همت گمارده است و ما امیدواریم بتوانیم در این مسئولیت جدید آموزشی که تنظیم کننده آهنگ حرکت المصطفی است، موفق باشیم.

در پایان این مراسم دو تن از مدیران محترم کل معاونت آموزش به نمایندگی از کلیه کارکنان معاونت آموزش از خدمات ارزشمند حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر قنبری تشکر نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت بیش از پیش نمودند و اعلام آمادگی معاونت آموزش را جهت همکاری هرچه بیشتر خدمت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر عباسی معاون محترم جدید آموزش ابراز داشتند.